Starostlivosť o vlasy

Pokiaľ ste sa práve stali majiteľkou vlasov na predĺženie, je dobré vedieť ako sa správne o ne starať a dodržiavať pokyny, aby vlasy boli dlho pekné a vydržali Vám čo najdlhšie. Vlasy sú síce ľudské, ale nie živé a keďže nie je možná ich výźiva zvnútra, o to viac je potrebná výźiva zvonka – kvalitné šampóny, balzamy, masky, oleje a pod., ktoré nájdete aj u nás v sekcii vlasová kozmetika. Zvlášť vysokú starostlivosť si vyžadujú vlasy blond odtieňov pri ázijských a Indických vlasoch. Pri vlasoch tmavých odtieňov a Európskych vlasoch je starostlivosť menej náročná.

 

Umývanie vlasov:Pri keratínových spojoch sa vlasy umývajú po dvoch dňoch od ich napojenia, aby sa keratínový spoj dobre uchytil k vlasom. Inak by mohlo dôjsť k predčasnému vypadávaniu vlasových prameńov. Pred umývaním si vlasy prečešte kefou určenou na predĺžené vlasy. Predĺžené vlasy nevyžadujú tak časté umývanie ako Vaše vlastné. Odporúča sa umývať maximálne 2× za týždeň. Vlasy umývajte a splachujte vždy v záklonu po smere rastu a to studenou alebo vlažnou vodou. Šampón nanášajte jedným smerom od korienkov ku končekom, jemným vmačkávaním   do vlasov po celej ich dĺžke. Šampón nenechávajte zbytočne dlho na vlasoch. Potom aplikujte kondicionér, masku, balzám alebo kúru. Používajte vlasovú kozmetiku doporučenú Vašim kaderníkom, predovšetkým produkty s hĺbkovo vysokou výźivovou a regeneračnou zložkou pre suché a poškodené vlasy. Minimálne raz za mesiac naneste na vlasy zábal a nechajte ho pôsobiť aspoň hodinu a to tak, že na vlasy naneste masku, zabalíte ich do fólie alebo alobalu, na to dáte uterák a necháte pôsobiť. Myslite na to, že nadpájané vlasy nemajú možnosť prirodzene sa premasťovať, preto im túto funkciu musíte nahradiť rôznymi kvalitnými prípravkami, čím im dodáte vlhkosť a lesk.

 

Sušenie: Nikdy nerozčesávajte vlasy mokré (priebežne ich presušte vlažným fénom, najideálnejšie je nechať ich volne preschnúť na vzduchu. Rozčesávanie mokrých vlasov by mohlo spôsobiť ich poškodenie.Po umytí z vlasov pomocou uteráka vymačkajte prebytočnú vodu a potom môžete vlasy nechať voľne vyschnúť. Po umytí si prejdite prstami po vlasoch, neceste ich za mokra, len jemne prstami odmotajte ak su sem-tam zamotane.Majte na pamäti, že vyčesávanie vlasov z prameňov vlasov je prirodzenou súčasťou.Pred akoukoľvek tepelnou úpravou je dobré používať oleje a termo mlieka. Najskôr vlasy prečešte iba prstami a potom špeciálnou kefou na predĺžené vlasy. Vlasy češte najskôr pri končekoch a až potom od korienkov po celej dĺžke. Vlasy môžete česať aj cez spoje, vyhnete sa tým zamotaniu  odrastených vlasov. Vlasy je nutné česať pravidelne ráno a večer a tiež kedykoľvek počas dňa.

 

Spanie: Pred spaním vlasy prečešte dajte do gumičky, alebo zapleťte do copu, predídete tým zacuchaniu.

 

Kúpanie: Pri návšteve kúpaliska, bazénu, mori, alebo termálnych kúpalísk si vlasy vźdy dajte do vrkoča, drdolu alebo copu a po kúpaní ich opláchnite sladkou vodou.

 

Sauna: Sauna je veľká záťaž pre vlasy, preto je dobré vlasy namáčať a aplikovať olejček. Vlasy si zabaľte do uteráka.

 

Styling: Vlasy si môžete ďalej upravovať ako ste zvyknutá. Môžete používať svoje oblúbené prípravky (gély, vosky, tužidlá..) a vytvárať si účesy na aké ste zvyknutá. Taktiež môžete používať nátačky, kulmy, žehličky a pod. 

ČOHO SA Z ĎALEKA VYVAROVAŤ:
 – Nikdy predĺžené vlasy neodfarbujte! 
 – Vyhýbajte sa agresívnym farbám, radšej použite tónovací šampón 
 – Nikdy nedávajte farbu až na spoje 
 – Nikdy nerozčesávajte vlasy mokré! 
 – Neumývajte vlasy v predklone 
 – Nechoďte spať s mokrou hlavou 
 – Spoje nijak neodlupujte 
 – Silnou intenzitou fénu, sa môžu vlasy zacuchať .
 – Nepoužívajte prípravky s obsahom alkoholu alebo ovocnej zložky

Doručenie do 24 hodín

Už nemusíte čakať dlhé dni na svoj tovar.

Kuriér nad 200€zadarmo

Rýchle a spoľahlivé doručenie priamo k Vám.

Darček za nákup

Ukážeme Vám, ako si Vás vážime.

Newsletter