Spôsoby predĺžnia vlasov a materiál na predĺženie

Ako materiál na predlženie vlasov sa rozumejú nielen vlasy a vlasové pramene ale aj „náradičko“ na úpravu a predĺženie. K tomu aby ste vlasy predĺžili potrebujete mať po ruke aj príslušenstvo, teda správny materiál na predĺženie vlasov. Pri keratínovom spájaní vlasov potrebujete tepelné kliešte, ochranné šablónky proti popáleniu v prípade tepelnej metódy nadpájania vlasov, keratínové tyčinky alebo nugetky, ktoré budú tvoriť spoje. Ak vlasové pramene naopak dávate dolu mali by ste mať poruke klieštiky na rozdrvenie keratínového spoja a Remover na odstránenie keratínu. Na rozčesanie predĺžených vlasov používajte špeciálnu kefu, ktorá je vytvorená tak, aby ste pri rozčesávaní vlasov nepoškodili ich spoje. Na (mikroringovú) microringovú metódu sa používajú mikroringy (microringy) ako spoj, háčik na vlasy a klieštiky na mikroring (microring). Tieto kliešte môžete použiť aj na odstránenie tohto spoja.

 

Predlžovanie a zahusťovanie vlasov systémom CLIP IN

Unikátnosť predlžovaných vlasov CLIP-IN spôsobom spočíva v tom, že Vaše vlastné vlasy sa v žiadnom prípade nepoškodia a v jednoduchosti ich použiteľnosti. Aplikujú sa na rôzne partie hlavy. Presne tam kde potrebujete vlasy zahustiť, alebo predĺžiť. Zaberie Vám to 5–10min (pri troške zručnosti, ktorú si samozrejme treba natrénovať ). Na trhu sú dostupné v rôznych dĺžkach, farbách, ako jednofarebné či viacfarebné – melírované. Majú rozmanitú štruktúru od rovných, cez jemne zvlnené až po husté kučery.

 

Predlžovanie vlasov Keratínom

Vlasy spájané keratínom sa môžu napájať  za tepla alebo za studena Pri teplotách od 50 do 250°C. Optimálna teplota, ktorá sa má použiť na spájanie vlasov keratínom za tepla je 160–180 °C a vtedy sa vlasy nepoškodia. Ak to porovnáme so žehličkou, ktorá je nahriata na 180°C, potom nadpájanie nie je až také zaťažujúce pre Vaše vlasy.

 

Keratínová metóda predlžovania vlasov za tepla:

Jedná sa o napojenie keratínového prameňa, ktorý je ukončený keratínom v tvare U-Tip, na váš prameň. Je vhodné napojiť pramienok 1:1, aby sa Váš vlas pod váhou keratínového prameňa nezaťažil. Pomocou keratínových tepelných klieští sa pod teplotou 160–180°C jemne spoj nahreje a týmto sa stane keratín plastickejším a ľahko tvarovateľným. Treba dbať na to, aby keratínová spojka obopla váš vlas z každej strany, akoby do kruhu. Následne spojku zašúľajte palcom a ukazovákom čo najsilnejšie, aby ste zo spojky vytlačili všetok vzduch. Nesmie vám zostať v spoji bublina a nesmie spoj zostať dutý. Predídete tým vypadávaniu nadpojených vlasov. Pri odpajaní použijeme odstraňovač keratínu -REMOVER a klieštiky na rozdrvenie keratínového spoja.

 

Keratínová metóda predlžovania vlasov za studena/Ultraz­vukom:

Jedná sa o napojenie keratínového prameňa, ktorý je ukončený keratínom v tvare U-Tip, na váš prameň. Taktiež je vhodné dodržať napojenie pramienkov 1:1, aby ste nezaťažili Váš vlas. Pri ultrazvukovej metóde dochádza k zmäknutiu keratínu ultrazvukovými vlnami v špeciálnych kliešťach – vibráciami pri teplote 30–50°C . Týmto sa keratín stáva opäť tvarovateľný. Treba dbať na to, aby keratínová spojka obopla celý váš vlas v spoji. Takýto spoj následne zašúľate do požadovaného tvaru pomocou palca a ukazovák. Taktiež treba klásť veľký dôraz na to, aby ste zo spoja vytlačili všetok vzduch a spoj Vám nesmie zostať dutý. Takto docielite pevný spoj z ktorého vám nebudú po čase vypadávať napojené vlasy. Pri odpájaní použijeme odstraňovač keratínu – REMOVER a klieštiky na rozdrvenie keratínového spoja.

Rada na záver: Pri tejto metóde nepoužívajte taliansky keratín. Jedná sa o najtvrdší keratín a ten sa rozpúšťa pri vyššej teplote ako 50°C. Výsledok zmäknutia tohto keratínu pri ultrazvuku bude nulový.

 

Euroloková (eurolocková) metóda predlžovania a zahusťovania vlasov:

Jedná sa o napojenie keratínového prameňa, ktorý je ukončený keratínom v tvare I-Tip na váš prameň. Eurolock je kovová spojka nazývaná tiež ako dlhý microring, ktorý je na jednej strane rozšírený do lievikovitého tvaru. Pomocou háčika alebo slučkového háčika prevlečiete na váš vlas eurolock a do tohto eurolocku zasuniete keratínový prameň v tvare I-Tip. Keratínová spojka je pekne schovaná v eurolocku. Následne treba použiť na uzatvorenie eurolocku špeciálne eurolockové kliešte. Eurolock sa zatvára na dve fázy. Prvou je, že sa Eurolock stlačí v strede a druhou je zatvorenie – preloženie tzv. „na knižku“. Tento spoj je veľmi pevný. Eurolocky sa dodávajú v rôznych farebných prevedeniach, takže zároveň je tento spoj aj veľmi nenápadný.

 

Mikroringová (microringová) metóda predlžovania a zahusťovania vlasov :

Jedná sa o napojenie keratínového prameňa, ktorý je ukončený keratínom v tvare I-Tip, na váš prameň. Microringy sú dodávané so silikónom alebo bez silikónu, so závitom vo vnútri. Oboje slúžia proti zošmyknutiu vlasového prameňa. Pomocou háčika alebo slučkového háčika prevlečiete na váš vlas vami zvolený microring. Do tohto microringu zasunieme keratínový pramienok v tvare I-Tip. Následne tento spoj sploštíme kliešťami na microring.

 

Niekoľko dobrých rád

Ako sme už vyššie v postupoch spomínali, je veľmi dôležité dodržiavať a napájať vlasy 1:1, aby sa vaše prírodné vlasy nezoslabili a nevytrhali pod váhou hrubšieho napojeného pramienka. Ak budete toto dodržiavať, určite sa vám nestane, že budete mať pocit vypadaných vlasov, hlavne ak máte jemné vlásky.

Keratínové spojky ako U-Tip, V-Tip, I-Tip si môžete ľubovoľne upraviť – teda zmenšiť do požadovanej veľkosti a tým pádom budú pre okolie menej viditeľné, ale s citom !


Ani pri dobrom náradí, materiáloch a najkvalitnejších vlasoch na svete sa nemusíte stretnúť s výsledkom dobre predĺžených vlasov. Je to vecou zručnosti kaderníka, jeho skúsenosti s rôznym typom vlasov a rôznymi spôsobami a fintami, ktoré sa pri prvom predĺžení vlasov určite nedajú nadobudnúť.

 

***Keď sa pozrú chlapi po pekných babách s krásne dlhými vlasmi, možno o tom ani nevedia, že majú vlasy predĺžené. Dobra rada: povedzte chlapom nech pozerajú po nohách – tam je málo pravdepodobné predĺženie.

Doručenie do 24 hodín

Už nemusíte čakať dlhé dni na svoj tovar.

Kuriér nad 200€zadarmo

Rýchle a spoľahlivé doručenie priamo k Vám.

Darček za nákup

Ukážeme Vám, ako si Vás vážime.

Newsletter