Rozdelenie vlasov podľa krajiny pôvodu

Ázijské vlasy

Ázijské prostredie a podnebie je úplne odlišné od Európy, preto aj ázijské vlasy majú úplne odlišnú štruktúru od vlasov európskych. Ich vlasy sú o niečo hrubšie, čiže aj pevnejšie a majú väčšiu medulu/dreň a nevýraznú kutikulu/pokožku vlasu. Vlasy ázijského typu – ázijské vlasy sú tmavých odtieňov, čiže prevažne čierne a hnedé. Vzhľadom k množstvu – ponuke a dobrej dostupnosti je cena prispôsobená a aj preto sú ázijské vlasy lacnejšie. Ázijské vlasy sú vhodné pre dámy, ktoré majú pevnejšie a tmavé vlasy

 

Kaukazské a Ruské vlasy

Už samotný názov napovedá odkiaľ Kaukazské a Ruské vlasy pochádzajú. Tieto vlasy sa teda dovážajú z oblastí pohorí Veľkého a malého Kaukazu a z prímorských oblastí medzi Kaspickým a Čiernym morom. Pôvod vlasov je prakticky z krajín bývalého Sovietského zväzu, hlavne: Gruzínsko, Azerbajdžan, Arménsko, Rumunsko, Bulharsko, Uzbekistan, Abcházsko, Kazachstan, Ukrajina a Rusko. Keďže sa geografickou polohou približujeme k Európe, aj vlasy majú podobnú štruktúru a hrúbku ako Európske (stredoeurópske) vlasy. Vlasy v oblastí mora majú väčšiu vlhkosť, preto dlhšie vydržia, sú pevné a môžeme ich dlhšie používať aj po odstrihnutí. Ruské vlasy sú prevažne v prírodných odtieňoch čierna, tmavohnedá.

 

Európske vlasy – Slovanské vlasy

Európske ženy, (poprípade aj muži :) majú veľkú túžbu po dlhých vlasoch. Vlasy európskeho typu patria medzi drahšie a žiadanejšie, pretože sa najviac podobajú či už štruktúrou a vzhľadom, ale aj ich vlastnosťami. Pri cene hrá úlohu aj to, že európske ženy si za pár Eur nedajú vlasy ostrihať aby ich predali. Medzi európske vlasy sa priraďujú okrem slovenských, českých, poľských aj ukrajinské, estónske, lotyšské vlasy a vlasy z Litvy a iných „pri-európskych“ krajín. Takže aj ruské a kaukazské vlasy sa s časti zaraďujú medzi Slovanské vlasy.

 

Indické vlasy

Vzhľadom k veľkému územiu Indie a počtu obyvateľov – (vyše 1 miliarda) sa medzi indickými vlasmi stretneme s rozdielmi jednak v ich hrúbke, pružnosti ale aj v celkovej kvalite vlasov. Teda iné vlasy sú z oblasti Himalájí kde je podnebie Tundry a iné v oblastiach, kde je tropické podnebie. Medzi výhody indických vlasov patrí ich dĺžka, pevnosť, možnosť farbenia a viacerých kúr, či procedúr pretože indické vlasy znesú väčšiu „záťaž“. Dovážajú sa prevažne v tmavých odtieňoch, pretože sa podobajú európskym vlasom, prípadne sa upravujú tak aby vyzerali prirodzene. Indické vlasy sú veľmi diskutovanou témou vzhľadom k tomu, že sa hovorí o kláštoroch, kde sa tieto vlasy obetujú a následne predávajú. Či to tak je sa dozviete najlepšie ak tam zájdete a presvedčíte sa sami :).

Doručenie do 24 hodín

Už nemusíte čakať dlhé dni na svoj tovar.

Kuriér nad 200€zadarmo

Rýchle a spoľahlivé doručenie priamo k Vám.

Darček za nákup

Ukážeme Vám, ako si Vás vážime.

Newsletter