Časté otázky ohľadom keratínových vlasov

Odkiaľ pochádzajú vlasy?

Vlasy, ktoré predávame pochádzajú z Ázie alebo z Ruska a štátov bývalého Sovietskeho zväzu. Podľa toho sú aj rozdelené na ázijské vlasy, alebo ruské vlasy na predĺženie.

 

Povráva sa že vlasy sú získavané pri náboženských obradoch, je to pravda?

Áno je to možné, že niektoré náboženské skupiny ukladajú za súčasť obradu ostrihanie vlasov. Vlasy, ktoré nakupujeme sú z overených zdrojov, kde nám vlasy predávajú za spoločensky prijateľných podmienok a darkyňa vlasov tak urobila slobodne, alebo ich predala – slobodné rozhodnutie.

 

Aká je životnosť vlasov na predlženie?

Je to vecou starostlivosti o vlasy, keď sa o ne postaráte dobre, vydržia Vám aj viacero nadpojení. Životnosť predlžených vlasov nie je  viazaná spôsobom ako boli vlasy predlžené. Skôr ide o starostlivosť.

 

Čo je keratín?

Keratín je základný proteín vlasov, ktorý sa nachádza v našej pokožke. Keratín sa dá aj vyrobiť a keďže je podobný nášmu keratínu, ktorý produkujeme, používa sa k spájaniu vlasov keratínovou metódou. Je to bezpečný spôsob spájania vlasov bez ich poškodenia. Viac o spôsoboch predĺženia vlasov v článku Spôsoby predĺženia vlasov a materiál na predĺženie.

 

Ako si vybrať správnu farbu predlžených vlasov?

Správnu farbu, ktorá je podobná Vašim vlasom si môžete vybrať na základe palety vlasov. Vlasy na predĺženie sa dajú farbiť, preto sa nemusíte báť, ak máte vlasy prefarbené, že netrafíte odtieň. Ak si nie ste istá, napíšte nám. Pri prefarbovaní vlasov používajte overené farby alebo tónovacie šampóny.

 

Je možné aby boli vo vlasoch šedivé alebo krátke vlasy? 

Áno môže sa to stať. Najkvalitnejšie vlasy sa nakupujú v surových copoch v ktorých sa môžu prirodzene nachádzať šedivé alebo krátke vlasy, tak ako je to prirodzené pri bežnom raste vlasov. Vlasy sa starostlivo kontrolujú a vyčesávajú aby sa zbavili najkratších vlasov a zároveň odstránili šedivé vlasy, avšak je prirodzené, že sa môže vo vlasoch objaviť šedivý alebo kratši vlas. Všeobecne sa tieto skutočnosti považujú za znak toho, že ide o panenské vlasy a nie o chemicky, či mechanicky upravené vlasy.

 

Každé ročné obdobie vyžaduje inú starostlivosť o predĺžené vlasy? Ako je to v Jari?

Áno, vlasy sa správajú v každom ročnom období rozdielne. Prečítajte si ako sa postarať o vlasy na jar.

 

Mám sa k nadpojeným vlasom správať ako by boli moje vlastné?

Áno, ale nadpojené vlasy vyžadujú trochu viac opatrnosti. Pamätajte, že vlas je zložený z pokožky, kôry a drene a každá časť vyžaduje inú starostlivosť. Pričom sme hovorili o vlasoch vlastných. Predĺžené vlasy už nemajú cibuľku a nie sú ničím vyživované, preto ich treba aspoň chrániť a dodávať im živiny z vonka v podobe kvalitnej vlasovej kozmetiky vhodnej na predlžené vlasy.

 

Môže mi predĺženie vlasov mojim vlasom poškodiť?

Áno pri nesprávnom predĺženi alebo zle aplikovanom spôsobe predĺženia a nepravidelnom posúvaní vlasov a pri zanedbanej starostlivosti. Ak si nie ste istá, či dobre zvládnete predĺženie vlasov navštívte STUDIO IN (v rámci Bratislavy),alebo vyskúšajte nájsť odpoveď v návode na predĺženie vlasov alebo nám napíšte a s objednávkou Vám poradíme ako to máte správne urobiť.

 

Vraj sú po predĺžení vlasov nepríjemné pocity na hlave. Je to pravda?

Nepríjemné pocity sú len pocitovou záležitosťou niekoľkých dní, kým si zvyknete. Tu platí pravidlo: „Krása niekedy bolí“.  Ale v podstate nejde o bolesť, ale iba o akési malé napätie, keďže máte na vlasoch nové „závažie“. Pri všetkých metódach predlžovania, či už keratínovou metódou alebo pri CLIP-IN metóde môžete pociťovať ťahanie v prípade, že ste Clip zapli „zvláštne“.

 

Počula som, že vlasy sú miešané z umelými, Aké vlasy sú v tomto e-shope  na predaj vlasov?

Vlasy na predĺženie pre našich zákazníkov – zákazníčky vyberáme len na základe dobrých referencii a kým ich sami neotestujeme do predaja pre Vás dámy sa nedostanú! Umelý vlas sa dá odhaliť obyčajnou žehličkou na vlasy. Takýto umelý vlas sa pod teplom roztaví.

 

Koľko prameňov vlasov si mám zakúpiť?

To závisí od hustoty Vašich vlasov, ale v priemere je to od 100 do 160ks. Ak chcete vlasy zahustiť, potom 60 až 100 ks bude postačovať.

 

Ako často je potrebné vlasy posúvať?

Vlasy je potrebné posúvať zhruba každé 2 až 3 mesiace. Posúvanie predĺžených vlasov závisí od rastu Vašich vlastných vlasov a samozrejme aj od celkovej starostlivosti a výživy.

Doručenie do 24 hodín

Už nemusíte čakať dlhé dni na svoj tovar.

Kuriér nad 200€zadarmo

Rýchle a spoľahlivé doručenie priamo k Vám.

Darček za nákup

Ukážeme Vám, ako si Vás vážime.

Newsletter